Links Ecologisch Forum
Nieuws
Artikels
Documenten
Forum
Agenda
Contact / Nieuwsbrief
Links
Recht op antwoord ( 13.6.09)

Op 10 juni verschenen in De Standaard en in het Nieuwsblad artikels waarin de geloofwaardigheid van de VZW ’t Groot Gedelf in vraag wordt gesteld. Hieronder een reactie van de VZW die door deze kranten geweigerd werd.

Eerst en vooral wijzen we erop dat de heer De Craemer flagrant liegt als hij stelt dat Paul Vansteelandt ooit zou beweerd hebben dat er een type sluis bestaat dat het probleem van de verzilting perfect kan oplossen. Niets is minder waar. Ir. Vansteelandt heeft steeds beklemtoond dat zelfs door het inschakelen van de meest gesofisticeerde zoutweringssystemen een catastrofale zoutintrusie niet te vermijden is. En dat hieruit een degradatie van de waterkwaliteit volgt die in strijd is met de bepalingen van de Europese Kaderrichtlijn Water. En dus dat Seine-Schelde West een onwettig project is.

We weten niet of dhr. De Craemer beseft welk studiewerk voorafging aan onze conclusies, maar zeggen dat onze voornaamste reden van verzet het landschap zou zijn is de waarheid geweld aan doen (en nog niet weinig).
De Craemer was op geen enkele van de twee parlementaire hoorzittingen aanwezig, noch op de stakeholdersfora in het kader van de gebiedsvisie van de gouverneurs. De conclusies van professoren als Frank Naert, Patrick Meire, Georges Allaert, de studiedienst van de Boerenbond, de BBL, het titanenwerk van ir. P. Vansteelandt en ir. S. Declercq enz enz.... afdoen als “leugens” is een brug te ver.

Na het lezen van de “integrale eindversie dd 30/06/08” van de MKBA hebben de gouverneurs van Oost- en West-Vlaanderen de opdracht gekregen van minister H. Crevits om een onderzoek uit te voeren naar de leefgebiedsvisie in de aanpalende gemeenten. Het verdict was kort samengevat dat er geen maatschappelijk draagvlak is en dat de basisgetallen van de studie moesten “gevalideerd worden”. In mensentaal : het project deugt niet. Anderzijds bieden de alternatieven zoals spooruitbreiding (in uitvoering) en estuaire vaart meer potentieel dan wat de haven zal nodig hebben in de beste groei-prognose van de MBZ.

Ook Voka en Unizo laten van zich horen. Dat kan maar alleen betekenen dat die organisaties er in de toekomst brood in zien. En wat valt er te verdienen aan een duwvaartkanaal zonder industrie- of KMO-zones ??? Daar komt de aap uit de mouw gekropen, beton van Zeebrugge tot in Gent!

Wij hebben nog nooit een kwaad woord gezegd over de haven en haar werknemers, integendeel. De mensen opzetten tegen ons door de indruk te wekken dat de tewerkstelling in gevaar komt is boosaardig. Het Boudewijnkanaal ligt er al 50 jaar bijna ongebruikt bij, nochtans heeft daardoor nog nooit een werknemer zijn job verloren.

Zoals steeds nemen wij dit “cum grano salis” al zal dat in het geval van ons kanaal wel meer dan een graantje zijn...

VZW ’t Groot Gedelf - Damme-Maldegem-Zomergem





Wachtmee (op de milleniumdoelstellingen)






Stop oorlogstop












Campagne voor meer Bossen in Vlaanderen









Witte Woede - Betoging 8 juni 2010