Rebelse Parade (17.7.06)
|
Een 200-tal rebelse Gentenaars waren vorige zaterdag opgedaagd voor deze “parade”. Van bij de verzameling bracht de ontembare Fambaband leven in de brouwerij met hun dynamische ritmes
De problematiek van de mensen zonder papieren werd dit jaar door verschillende groepen opgepikt. ATTAC legde de link met de globalisering, andere groepen benadrukten het belang van gastvrijheid en van de knelpuntberoepen.
Andere opgemerkte groepen waren de actiegroep “Buitensporig” die ageert tegen de plannen van het stadsbestuur voor een grondige heraanleg van de omgeving van het St. Pietersstation met aanleg van een gigantische ondergrondse garage en een aantal hoge gebouwen, en het Gents Milieufront die hun actie “Big Jump” creatief aankondigden (zie volgende reportage).
De groep “Plasactie” (zie eerdere artikels op deze website) die opkomt voor gelijke sanitaire rechten voor vrouwen en de groep vrijwilligers die het lokale tegendraadse “Tiens Tiens” uitgeven nieuws brengt waren goed vertegenwoordigd.
|
 |
|
 |  |  |
.jpg)
Openingspandoek
|
.jpg)
Fambaband
|
.jpg)
Actiecomité Buitensporig
|
.jpg)
"Buitensporig" tegen hoogbouw. Links Elke Devruynaere.
|
.jpg)
Big Jump actie - Gents Milieufront
|
.jpg)
ATTAC
|
.jpg)
Werkgroep Vluchtelingen Gent
|
.jpg)
Plasactie. Vooraan li. Agnes Lamoen, re. Basharat Bahar
|
.jpg)
Alterantieve stadskrant
|
.jpg)
Hand in Hand - Heirnis
|
.jpg)
Knelpuntberoep
|
.jpg)
Oxfam Solidariteit
|
|
|
|
|